Szájszag
2011.07.15. 12:35
Szájszag
A szájszag nem csak neked kellemetlen, hanem a környezetednek is. Elég ciki, amikor mindenki kerüli a társaságod, mert a szájszagod elriasztja őket. Valljuk be, ez egy eléggé taszító dolog, legyen akárkiről is szó, de küzdhetsz ellene!
Nem mindegy, hogy a szájszagot milyen kategóriákba soroljuk. Ugyanis van az a szájszag, ami akkor alakul ki, amikor hagymát és fokhagymát, valamint erős fűszereket fogyasztasz. Ez természetes velejárója annak, ha te is fogyasztod ezeket az ételeket főleg nyersen, például pirítóson, vagy éppen egy szendvicsben. De ezen a problémán, könnyen segíthetsz egy nagyon-nagyon alapos fogmosással, és némi alma elrágcsálásával!
Ám, most nem ez a fajta probléma kerül nagyító alá, hanem az a szájszag, ami „spontán jön” az embereknél. Mielőtt azonban elkezdenéd sorra kipróbálni az új étrendeket, érdemes egy kis vizsgálódást tartanod magadnál!
A következőket vizsgáld meg magadon:
- Ha van rá módod, célszerű egy fogorvoshoz is elmenni. A rossz fogak okozói lehetnek a kellemetlen leheletnek! Ám, ha a problémás fogak kezelve vannak, akkor a rossz lehelet is megszűnik, vagy legalábbis a kezelés után rögtön javul a szád állapota!
- A helyes fogtisztítás is nagyban hozzájárulhat a leheleted minőségéhez! Az, hogy kétszer átsúrolod flegmán a fogaidat, semmit sem ér! Figyelj a fogmosásod minőségére és egy kicsit a mennyiségre is ügyelj! Naponta 2 alkalommal azért illik a fogaiddal törődni 1-2 percig! Ha belegondolsz hány percet töltesz tollászkodással, a hajad beállításával, ez igazán csekély mennyiségnek tűnik!
- Az életmódodon is célszerű változtatni, ha sok alkoholt fogyasztasz! Ez is hozzájárulhat a kellemetlen szájszag képződéséhez!
Miután körülnéztél az élet módodban és nem találtál semmit, amire a szájszag fogható lenne, sajnos egyéni probléma alakult ki nálad. Erre a későbbiekben is nagyon oda kell figyelned, mert egy minimális elhanyagolás is katasztrófába torkollhat nálad, akár párkapcsolat ügyileg, akár munka közben is. Kénytelen leszel, különböző praktikákkal küzdeni a későbbiekben is!
Minimális cukor
Ha túl sok cukros tartalmú ételt fogyasztasz, idővel a szervezeted is megelégeli azt és nem tudja lebontani. Ez okozhatja a kellemetlen szájszagot, valamint a szájban maradt lepedék. Célszerű lenne cukormentes rágógumit használnod, hogyha nagyon szeretsz rágózni, ez nagyban megkönnyítené a te helyzeted is!
Sok víz
Biztosan észrevetted már, hogy ha sokáig nem iszol, nem jutsz folyadékhoz, akkor a szád érezhetően rossz leheletet bocsát ki, amit talán te is érzel. Öblögess sokszor illetve igyál sokszor vizet!
Szájvíz
Nem mindegy milyen szájvizet használsz! Ugyanis, az, amelyik alkoholtartalmú, nem fog segíteni rajtad! Keresd a gyógyszertárakban azt a fajta szájvizet, amelyben nincsen alkohol!
Joghurt
Egy kis joghurt segíthet abban, hogy a szájháztartásod is kellemesebb legyen. A benne található jótékony baktériumok elnyomják a rossz leheletet okozó társaikat. Nem kell tonnaszámra enned a joghurtot, elég, ha naponta egy dobozt kikanalazol!
Petrezselyem&répa
Petrezselyem és répa jótékony hatásukkal megkönnyítik a száj tisztán tartását, megfékezik a rossz leheletet okozó baktériumok elszaporodását. Ki melyiket szereti jobban, azt próbálja ki! Ne aggódj, egyiknek sincs borzalmas íze!
Sütőpor
Tegyél egy kiskanálnyi sütőport vízbe! Ezzel öblögess naponta 2 alkalommal. A néphagyomány szerint, ez a leghatásosabb mód a szájszag ellen!
Öblögetés
Célszerű az étkezések, és a fogmosások után rendesen kiöblíteni a szájat! Ez gátolja a plakkok lerakódását a szájüregben.
Nyelvtisztítás
Nem csak a fogaink tisztántartása fontos! A baktériumok nagy része, bizony a nyelvünkön tanyázik! Rengeteg olyan fogkefét lehet kapni, amelyeknek van nyelvtisztító része is, célszerű kipróbálni, hátha ez okozza a fő problémát!
Durva fogkefe
A durva fogkefe megsérti az ínyt és a fogakkal sem bánik túl szépen. A kisebb sérülések, pedig nem vehetőek annyira észre, hacsak nem ezek okozzák a szájszagot. Válassz közepesen puha, vagy puha sörtéjű fogkefét, hogy ilyen problémáid ne legyenek!
|