Utazások külföldre
2011.06.29. 06:56
Utazások külföldre
Rengetegen vállalkoznak arra, hogy külföldön töltsék a nyár egy bizonyos részét. Ez persze nem olcsó mulatság! Vannak ugyanis rejtett költségek, amelyekbe bele sem gondol az ember, és kitudja…lehet utólag jár pórul! Íme pár jó tanács, hogy maximum a helyi nevezetes ételek ízeiben érjen meglepetés, de másban ne!
Biztosításkötés
Sok utazási irodánál egyénileg is rendezhető az utas biztosítás. Lehetőleg ne a legolcsóbb árkategóriát válasszátok! A legdrágábbat pedig semmiképp se! Próbáljatok elfogadható áron utas biztosítást kötni, hogy baj esetén azért viszonylag kárpótolva legyetek! Ezt főleg akkor érdemes nagyon megkötnötök, ha turistákkal teli helyre tervezitek a nyaralásotokat ( Velence, Párizs, Róma, Madrid), mert az ilyen zsúfolt helyeken sajnos a tolvajok sem alszanak. A sok látnivaló közepette pedig nagy valószínűséggel könnyebben lankad az ember figyelme. Az egy dolog, hogy a fényképezőgéped és a mobilod odavész, de utólag mégiscsak más, ha a tárgyak árának a nagy részét a biztosító állja!
Védőoltások
Csak úgy, nem indulhatsz útnak, akárhova is készülj! Mindig figyelj az ország gazdasági felépítésére is! Sok helyen vannak járványok (Afrika), vagy éppen a túlméretezett szúnyogok terjesztenek valamit. Ha kellően tájékozódtok a helyi problémákról, akkor 1-2 védőoltással megelőzhetitek a nagyobb gondokat is.
Vízkérdés
Idegen országokban különösen vigyázzatok a csapvíz fogyasztásával! A legjobb az, ha inkább nem is fogyasztjátok a sima csapvizet, hanem a boltból vásároljátok meg. A jeget is kerüljétek, mert az is csapvízből készül! Ilyenkor, ne sajnáljátok a pénzt ilyen feleslegesnek tűnő dolgokra! 1 ismerősünk így bénult le a fél oldalára, mert nem figyelt eléggé ezekre a felhívásokra. Nagyon megrázó, amikor egy nyaralás, ilyen tragédiával ér véget!
Árak
Fórumokban könnyedén megérdeklődheted azt, hogy mi mennyibe kerül a kiválasztott országban. Jó, ha van viszonyítási alapotok, mert így tudjátok, hogy kb. mennyi pénzzel induljatok neki az egésznek. Nem várt költségekkel azért számoljatok, és pénzt is úgy váltsatok, hogy némi tartalékotok legyen! Ez, persze nem azt jelenti, hogy azt a kis összeget is minden áron el kell költeni, csupán jobb, ha elővigyázatosabbak vagytok, ugyanis, nyaraláskor azért néha megszalad a pénztárca szája.
Ha ügyesek vagytok, és van valami, ami olcsóbb az adott országban (pl. vízipipa dohány az araboknál), akkor egy kicsit meg is tölthetitek a táskáitok, vagy az autótok! Ész nélküli fel tankolásnak viszont helye nincs, mert egy bizonyos darab fölött, már fizetnetek kell. De azért valljuk be, egy kicsivel többet, megéri hazahozni, főleg, ha az adott termék itthon, nagyon drága.
Benzin
Ha autóval indultok útnak, talán ez egy központi kérdés lesz a hosszú út alatt. Mindenképp érdeklődjetek a benzinkutak hogyléte felől! Horvátországban például az autópálya vonalán csak 50-60 km-enként találkozhattok eggyel. Ami, azért nem egy barátságos táv! Így, a tankolást a lehető legközelebb érdemes megejteni, mert még mindig jobb teli tankkal utazni egész úton, minthogy azon kelljen izgulnotok, hogy mikor fogy el a benzin!
Idegenvezetők
Külföldön nagyon sok helyen találkozhatunk magyar idegenvezetőkkel. Általában ők ismerik a helyi specialitásokat, tájékoztatnak a veszélyekről, vagy éppen szerveznek olyan kisebb kirándulásokat, ahol különlegességeket tudtok venni olcsóbban, az átlagnál. Ha van rá lehetőségetek, akkor 1-1 szuvenírt ne hagyjatok a polcokon!
|