Testápolók
2011.03.03. 20:45
Testápolók
Ápoljuk velük testünket, és oly sokszor teszik rendbe a kiszáradt bőrünket. Célszerű viszont külön csoportokba osztani őket, hogy a legmegfelelőbbet válasszuk ki a megvásárláskor. Hiszen a többségük általában 800-1000 Ft körül kezdődik, ennyi pénzt pedig csak úgy nem mindenki dobhat ki az ablakon, hiába.
Extra száraz bőrre való testápolók
Az ilyen testápolókba rengeteg zsír és megkötő anyag van, amelyek biztosítják, hogy a bőröd később ne szakadjon fel, ne legyen annyira kiszáradt és ne látszanak rajta annyira a hámok. Ha az arcod pattanásokkal teli, akkor az ilyen testápolókat kerüld el, mert a benne található zsírok csak fokozzák a pattanások kialakulását. Használata után azonnal moss kezet, főleg ha hajlamos vagy azt a kezeiddel fogdosni, és nyomogatni a pattanásokat, vagy a mitesszereket.
Fürdés után kend be magad a testápolókkal, így hatásosabbak! Nem feltétlenül kell mindennap használnod, mert a tested akkor a legkisebb hiányra is a későbbiekben óriási romlással válaszolhat!
Száraz bőrre való testápolók
Ha érzed, hogy olykor feszül a bőröd, de nem vészesen, akkor ezek a termékek is egyszerű megoldást nyújthatnak neked. Itt is főképp zsíros anyagokat tartalmaznak a krémek, de nem akkora mennyiségben, mint az extra száraz bőrre való termékek esetében. Olcsóbbakat ebben a kategóriában is találhatsz, de a biztos eredmény érdekében nem árthat ha egy kicsit több pénz rászánásával a márkásabb termékeket részesíted előnyben. Elvégre, amit a bőrödre kensz, az legyen minőségi, mert elég szoros kapcsolatba kerül veled a krém, a benne lévő anyagokkal együtt.
Víz alapú testápolók
A testápolók a testünk vízhiányt is kielégíthetik. Ilyenkor a testápoló kb. 50-60%-a víz, vagy termálvíz, amely segít a bőr nedvességtartalmát megtartani.
Feszesítő testápolók
Nem csak a bőrt ápolják, hanem a bőrt is feszesítik a kényes területeken, mint a comb, a has, vagy a fenéknél és a hátsó comboknál megjelenő cellulitisz. Jóval drágábbak társaiknál, bár önmagukban jelentős változást nem hoznak, a változás akkor igazán látványos, ha a használatuk mellett mozogsz és az étkezésedre is jobban ügyelsz majd abban az időszakban!
Valószínű az, hogy nem mindenki költ szívesen ilyen kozmetikai cikkekre, így érdemes körülnézni az éléskamrában, vagy a konyhában és a hűtő környékén, mert házi alapanyagokból is készíthetünk 1-2 testápolót. Így legalább biztosan ismerni fogjuk a testápolónknak az összetevőit, és nem kell tartanunk semmilyen allergiát okozó behatástól sem, hacsak nem az alapanyagok valamelyikével szemben tényleg nem vagyunk érzékenyek.
Házi készítésű testápolók
Joghurtos változat
Végy egy pohár natúr joghurtot és adj hozzá egy evőkanálnyi olíva olajt, és szintén ugyanennyi mézet. Mielőtt elkevernéd, pár csepp citromlét még tegyél bele, majd indulhat a massza összedolgozása! Gyorsan beszívódik a bőrödbe, természetes alapanyagainak hála, a bőröd mélyebb rétegeibe is eljut, magas vitamin tartalma pedig a bőröd is szépíti.
Kókuszkrém száraz bőrűeknek
100 grammnyi kókuszvajat hagyd a szobahőmérsékleten folyékony állagúvá válni, majd pedig adj hozzá ízlés szerint egy kis olíva, vagy mandula, vagy mogyoró olajt. Tegyél bele 1-2 kanálnyi tisztított vizet, vagy PI vizet. Ha fokozni szeretnéd a hatást, akkor tegyél bele egy kis zabtejet, meg pár evőkanál tejszínt és úgy rakd be a hűtőbe ezt a testvajat.
Kókuszolaj
Keverj össze 1 evőkanálnyi kókusz olajat 2 evőkanálnyi szezámolajjal 10 grammnyi felolvasztott méhviasszal illetve kb. 50 grammnyi kakaóvajjal. (A viaszt és a kakaóvajat egy lábosban fel tudod olvasztani úgy, ahogyan a csoki bevonót is szokás a tortához!)
|
Nagyon jók a házi testápoló receptek =)
Én nem szeretem magam kenegetni mindenféle kozmetikai szerekkel, mert amikor utánaolvastam az összetevőinek... tudtátok mi a lanolin? A birka gyapjából kivont zsiradék, izzadság. Nekem máris nem hangzik olyan jól a lanolinos tusfürdő. Így van ez a testápolóval is. Nagy része glicerin, ami a bőr mélyebb rétegeiből vonja ki a folyadékot, és így tartja puhán a bőr felsőbb rétegeit, ezért tűnik úgy, hogy használ. Hosszabb távon viszont a bőr kiszáradását eredményezheti, mivel a mély rétegekben egyre kevesebb lesz a víz, mert a glicerin mindig elvonja tőle, de egyszer csak alig lesz mit.
A házi kencékkel meg egy a baj: nem tudnak lehatolni a bőr alsó rétegeibe. Ezért szoktam hozzájuk keverni illóolajat (NEM aromát, hanem gyógynövényboltban kapható olajat), a bőrtípusomnak vagy problémámnak megfelelőt, mert ez képes rá =)
Ott, ahol tudom, magamnak készítem a kozmetikumokat, de persze még a legtöbb hagyományos, még nem kísérleteztem ki pédául házi sampont vagy dezodort, bár erre is láttam már recepteket.
(Egy tipp a kakaóvajas testápolóhoz: ha netán a kakaóvajad nyers, de ez elég ritka, akkor ügyelj rá, hogy ne melegítsd 42-43 fok fölé! Az értékes anyagok benne így elvesznek, és nem fejti ki minden áldásos hatását. Úgy könnyebb a dolgod, ha előtte lereszeled, így gyorsabban fog felolvadni a gőz fölött.)