Szemtorna
2009.07.23. 09:20
Szemtorna
Szemünkkel igazán csak akkor kezdünk el foglalkozni, hogyha valamilyen probléma van vele. Pedig olykor nem ártana, hogyha néha-néha egy kis szemtornával megerősítenéd, hiszen oly sok mindenre jó ez a módszer. És ha már van, miért ne élhetnél a lehetőségekkel, főleg ha otthon, magadnak is meg tudod csinálni, és még pénzbe sem kerül?!
A szemtornát tulajdonképpen nem csak azoknak találták ki, akiknek rossz a szemük, hanem azoknak is, akik ülőmunkát végeznek a számítógép előtt, avagy a szemük nagy fénynek van kitéve. Ezen kívül a szemtorna még nagyon jó arra is, hogy a memóriádat fejleszd vele, illetve a látásodat is javíthatod vele. Érdemes kipróbálni! Mit veszíthetsz?
A története
Az oly híres Egyesült Államokban akkoriban egy Dr. William Bates nevű szemorvos megelégelte azt, hogy a betegein csak szemüveggel tud segíteni, vagy még úgysem, mert a látásuk akkor egyre csak romlott és romlott. A szemorvosunkat meg elkeserítette ez a tény, hogy ő isten igazából csak enyhíteni tud a problémán, de orvosolni viszont nem tudja teljesen a problémát. Így hát kidolgozott egy szemtornát. Ezt az akkori orvosszövetség elé vitte, akik elég konzervatívak voltak, nem szerették az újításokat. Nem csak hogy nem támogatták Bates felfedezését, hanem még ki is közösítették őt! Így aztán a szemtorna atyjának egyedül kellett népszerűsítenie ezt a felfedezését. Az állampolgároknak pedig meglehetősen tetszett az ötlete! Mégis a teljes sikert azt hozta meg neki, hogy egy híresség férjét meggyógyította egy súlyos látásbetegségből. A dolog vége az lett, hogy iskolát is építettek a tiszteletére, ahol az ő módszerét tanították minden szemorvosnak készülő diáknak. Sajnos, miután Dr. William Bates meghalt az iskolát feloszlatták, és a szemtorna is feledésbe merült… egészen mostanáig!
Gyakorlatok
Itt pár egyszerű gyakorlatot találhatsz a szemeid pihentetésére, illetve javítására!
1. Gyakorlat- azoknak akik sokat gépeznek
Nem jó, hogyha sokáig számítógépezel, ámde ha valami miatt mégis erre kényszerülnél (pl.: munka, házi dolgozat összeállítása), akkor muszáj megcsinálni. Mégis a szemed fáradékony, éppen ezért célszerű olykor kinézned az ablakon, vagy esetleg megfordulnod a székkel egy 10 perc erejéig, és mondjuk egy tájképre fókuszálni.
2. Gyakorlat
Pislogj gyakrabban! Ugye észre sem veszed, hogy pislogsz? Ez már egy berögzült folyamat, mégis a gyakoribbá teheted, hogyha egy kicsit figyelsz erre az apróságra. Ez a gyakorlat azért is jó, mert a szemeid sem száradnak ki könnyen, meg amúgy is az állandó nedvesség jót tesz a szemeidnek, a látásodnak, a külső ingerek felfogásának.
3. Gyakorlat
Mozogj, nézz meg tárgyakat közelről, majd távolról is! Majd mozgasd föl-le a szemeidet! Ez aztán a szemtorna, mert a fókusztávolság más és más, így jobban megedződik a te szemed is!
4. Gyakorlat
Takard le az egyik szemedet! Bár ezt a módszert a kisbabáknál, kisebb gyerekeknél szokás alkalmazni. Állítólag sikereket lehet vele elérni. A feladatod az, hogy az a szemed, amelyikkel jobban látsz, azt lekötöd, vagy egy nagyobb, szögletes sebtapasszal leragasztod. Így a gyengébb szemed marad szabadon. Egy hétig hagyd magadon, így a régebbi szemed, amelyik gyengébb volt, képtelen lesz megerősödni, dolgozni.
|