Könyvajánló
2009.07.06. 16:53
J.R. Ward: Fekete Tőr Testvériség 1.
Éjsötét Szerető
Minden kultuszt újabb vált fel egyszer. Hasonlóan mint a divatban. A varázslókat, mágusokat és a boszokrányokat most a vámpír világ cserélte fel.
Hosszasan gondolkodva és keresgélve döntöttem úgy hogy élek a kék könyvet olvasó napocska logójú könyvesbolt akciójával és a tízezer forint értékű könyvcsomagot megveszem háromezer forintért. Pontosabban megkaptam,de ez részlet kérdés. Amint átvettem egy fóliával össze volt csomagolva a három nagyon vastag és nagyon új illatú mű. A sorozat jelenlegi tudomásom szerint külföldön a hetedik kötetnél tart. Évek óta a legjobb sorozatként van nyilvántartva. New York Times Bestseller.
Bizonyos források szerint a sorozatot tíz kötetesre tervezi a szerző, ebből külföldön hét meg is jelent illetve egy plussz kötet. Hazánkban szeptemberben jelenik meg a hatodik kötet magyarul.
A külleme ránézésre igen kellemes, szenvedélyt sugárzó fotó hatású papírborító. Hátránya, hogy papírkötésű és ráadásul könyen koszolodik. Sajnos meglátszik rajta ha olvasod, mivel ragasztókötéses és puhatáblás.
Ward újszerű megfogalmazása a vámpír világról bombaként robbant. A kalandot és erotikát nagy nyíltággal vegyitette a vérszívók különös életmódjával.
Wrath személyében mindent meg találunk ami a tökéletes férfit jelemzi. A vad rosszfiú figura mögött megbújt önmagát vádló király, aki kezdetben nem fogadja el, hogy szerelmes. Az a férfi aki ösztönből cselekszik. Akinek testéből árad a biztonság és a veszély érzete.
Jessica Rowley Pell Bird ezt mutatja be nekünk álnéven a Fekete Tőr Testvériség által.
A fő vonal egy vámpír király és egy egy félvér lány összegabalyodásáról szól. A kapcsolat elég különös módon kezdödik, elöször megrémül a lány és azt hiszi csak álmodta a nagy darab férfit a lakásában, majd mikor másodszor jelenik meg a lakásán, felkínálja magát és szinte könyörög azért hogy öszeforrjon testük azon nyomban. Ötvenöt fejezetben ötszázhúszonhét oldalon keresztül vezet minket végig a könyv a jó és rossz újabb összecsapásán.
Érdekes hogy a könyv elején található egy szójegyzék, mely elmagyaráza mi is a Feketet Tőr Tetvériség, kik az alantasok és a vámpír világ nyelvezetében is eligazitást nyújt.
Kevesebb, mint egy hét alatt elolvastam, mindig egyre többet és többet haladva. A fürdőszobába is magammal cipeltem. Volt rá példa hogy az ágyban páromhoz bújva olvastam. Ez mindent elárul arról milyen hatással volt rám a könyv.
„Amíg nem találtál rám, halott voltam, bár lélegeztem. Világtalan voltam, bár láttam. Aztán eljöttél, és megsebzett lelkemet életre keltetted.”
Források:
http://www.fo.hu/hu/lira_cikkdetail/lira_200904/vampirok_veres_balja
http://www.n-joymagazin.hu/index.php?inc=anyag&RovatID=7&AnyagID=3762
http://biankajournal.wordpress.com/2009/05/09/szeretjuk-az-ejsotetet/
http://romantikusregenyek.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=47
http://www.ulpiushaz.hu/szerzo.php?id=388
http://www.hotdog.hu/magazin/magazin_article.hot?m_id=32023&a_id=535982&h_id=101210
|