Az íróasztal berendezése
Fanni 2010.11.27. 09:53
Az íróasztal berendezése
Sokan tartanak különböző csecsebecséket az asztalukon. Kis díszek, apróságok… Feleslegesek, csak nem férsz el tőlük. Most adni szeretnék pár tippet, hogy rendezd be az íróasztalodat.
- Elhelyezés: Általában fallal szembe helyezzük el, úgy, hogy jól essen rá a fény.
- A lámpa: Bizony, nagyon fontos, ha késő estig tanulsz, valószínűleg nem gyertya fényénél írod a történelmet. Fontos, hogy ha jobb kezes vagy, akkor a fény bal oldalról jöjjön, ha bal kezes akkor jobbról, hogy a kezed ne árnyékolja azt amit írsz!
- Ceruzatartó: Csak a legfontosabb dolgok menjenek bele: tollak, néhány színes ceruza, grafit, vonalzó, szövegkiemelő és egy olló. Több nem szükséges. Ha még vannak dolgaid, amiket el szeretnél tenni, akkor vegyél egy kisebb dobozt, amibe mehetnek a radírok, gémkapcsok, cellux, hegyező stb.
Számítógép: Ha kicsi az asztalod, érdemes venni egy laptopot, ami nem foglal annyi helyet az asztalon, mint a számítógép!
Könyvek: Ha nincs kedved folyamatosan a könyvespolchoz szaladgálni a szótárokért, akkor kérd meg apukádat, hogy szereljen fel egy polcot az íróasztalod fölé. Erre nyugodtan mehetnek a szótárak, kötelező olvasmányok, és még akár egy növény is.
- Fiókok: A fiókokat jobb különböző kategóriákba sorolni: Üres papírok, tankönyvek, füzetek, mappák és az egyéb dolgok. Valószínűleg érthető a felosztás. Az egyéb dolgokba jöhetnek az üres CD-k, pendrive, a tanuláshoz szükséges apróbb dolgok.
- Mappák: Érdemes a különböző dolgokat mappákba tenni. (pl.: rajzok, felkészülés a volt dolgozatokra, képeslapok stb.)
Az íróasztal maga
Íróasztalt sem könnyű választani. Először gondolkodj el rajta, hogy mennyi időre tervezed a használatát! Ha 12-13 éves vagy, és még egy alacsonyabb íróasztal tulajdonosa vagy, amelyet a kisiskolásoknak találtak ki (1.-4. osztályosoknak), akkor itt az ideje, hogy válts! Már csak azért is, mert minél kisebb az íróasztal, annál jobban rágörnyedsz, így a testtartásod is romlani fog!
Milyet vegyünk?
Érdemes olyan íróasztalba befektetni, amely sok fiókos, és a pakolható felülete sem kicsi! A fiókok, pedig amúgy is jól fognak jönni a könyveidnek, vagy mondjuk azoknak a tanszereidnek, amelyet nem használsz! Az íróasztalhoz dukál egy szék is, lehetőleg állíthatósat vegyetek, amelynek lehet szabályozni a magasságát. Így, ahogyan te is nőni fogsz, nem kell folyton a székeket cserélgetni!
Árak: Találhatunk drágábbat, olcsóbbat. Az, hogy milyet vásárolunk, meghatározza az is, hogy mennyi ideig szeretnénk használni. Ha hosszabb távra tervezel, lehet felesleges megvenned a 6-7 ezer forintos íróasztalt, és érdemes akkor a közép árkategóriák között keresgélned, amíg meg nem találod a számodra megfelelőt!
Nos, ha betartod ezt a pár tippet, akkor valószínűleg kicsit több helyed lesz, és ez ugyebár a tanulást is megkönnyíti!
|
most komolyan ilyenbe kell belekötni ?:S :D