Bevásárlás, okosan!
2009.07.14. 09:08
Bevásárlás, okosan!
Biztosan veletek is előfordult már olyan, hogy elfelejtettetek valamit megvenni a bevásárlás alkalmával. Ez még a kisebbik gond ugyan, de mi van akkor, ha a pénztáros által beütött ár nem egyezik azzal, amit te megnéztél? Védd ki az ilyeneket, hogy lássák, nem csak a fejedben van több, de szeretnéd, ha a zsebedben is annyi maradna!
Feledékenység
A legegyszerűbb, hogyha készítetek egy listát. Igen ám, de egy listát hogyha megírtok, akkor egy idő után újra és újra hozzá kell vennetek valamit. Nem kellemes ki-be szedegetni a bevásárló listát, épp ezért, egy hűtő mágnessel rögzítsd oda a papírt a hűtőhöz, és a közelbe is tegyél egy tollat! Ha bármi még az eszetekbe jut, hogy: Jé, ez is, meg az is kellene… akkor csak fogjátok a tollat és felírjátok a papírra, ami a hűtőre van biggyesztve! Innentől már csak arra kell ügyelnetek, hogy a papír otthon ne maradjon! Esetleg, hogyha már biztosak vagytok benne, hogy mindent kiveséztetek, és nem kell már semmi sem a papírra, akkor kikészíthetitek egy jól látható helyre pl.: telefonasztal, ebédlőasztal. Ezek azok a helyek a lakásban, amik viszonylag közel vannak az ajtóhoz, így akarva-akaratlanul is a tekintetedet is oda fogják vonzani, hogy a papír bizony ott van!
Gyorsaság
Célszerű a listára úgy felírni a dolgokat, ahogyan a boltban megtalálhatóak. Tehát, a kenyér, és a tusfürdő ne kerüljön egymás mellé, mert valószínű, hogy az egyik a bolt egyik végében, a másikat pedig a bolt másik végében találod. Ráadásképpen a rohangálással időt, és energiát is elpazaroltál, nem csoda, hogyha már egy egyszerű vásárlás után is tele lesz a hócipőd később! Próbáld meg a nagyjából ugyanazon csoportba tartozó termékeket egymás alá írni! Pl.: szappan, mosópor, tusfürdő Ugye ezek mind-mind megtalálhatóak, közel egymáshoz? Az ember akarva, akaratlanul is a listához akar ragaszkodni, hogy nehogy elfelejtsen valamit, így hát ha nem szenvedsz kilométer hiányban, akkor spórolj meg magadnak pár kört!
Kicsit más az ár…
Megesett, hogy pár forinttal többet hagytál a pénztárnál, mint amennyi ki volt írva? Nagy baj, még hogyha csak 10, 20 forintokról beszélünk, akkor is! A nagyobb áruházláncokban, hogyha nem egyértelmű számodra a jelzés, hogy mi mennyibe kerül, akkor nyugodtan menj oda egy árleolvasóhoz, hogy megbizonyosodj a termékről! Sokkal jobb, mint vakon tapogatózni, és a pénztárgépre bízni magadat!
Ha pedig ennek ellenére is más árat üt be a pénztáros, és te észreveszed, akkor nyugodtan szólhatsz a saját érdekedben, hogy te más vásárlói árat láttál. De mindezt a pénztárnál tedd meg, a blokkot is igyekezz gyorsan átfutni, hiszen ismered a szokásos szöveget: Pénztártól való távozás után, reklamációt nem fogadunk el!
Legolcsóbb vagy legdrágább termék?
A rövidebb használatú árucikkeknél talán célszerűbb az olcsóbbat választani, mert pénzt takarítasz meg, illetve ugyanazt a minőséget is kapod meg.
Hosszabb életű árucikkek esetében azonban tényleg jobb, hogyha a minőségre is adsz egy kicsit, és ráfizetsz (hajvasaló, hűtő, mosógép, turmix stb..)! Végül is, ezeket a tárgyakat hosszabb időre tervezték, vagy ha nem is, akkor is, a garanciájuk biztosan hosszabb mint más átlagtermékeknek, így még ha el is romlik, akkor is meg tudod csináltatni ingyen, hogyha garancia időn belül történt a baj!
|